Będą cztery szkoły podstawowe w Płońsku.

Niewielką większością głosów uchwalono nową sieć szkół w Płońsku oraz kształt obwodów miasta, z których w pierwszym rzędzie przyjmować będą uczniów.

Właśnie kształt obwodów wywołal najwięcej kontrowersji wśród radnych opozycji, ale nie tylko. Projekt uchwały poprzedzony był długimi konsultacjami w ramach powołanej przez burmistrza Andrzeja Pietrasika rady społecznej oraz dyskusją w komisjach Rady Miasta.

Mimo tak rozległej debaty na ten temat, pytania, wątpliwości, a nawet pewne pretensje, pozostały.

Dyskusja w trakcie sesji miała chwilami burzliwy przebieg. Przed samym głosowaniem potrzebna była krótka przerwa na ostudzenie emocji. Ostatecznie uchwałę przegłosowano.

Efektem głosowania będzie powstanie dwóch nowych szkół podstawowych w miejsce dzisiejszych gimnazjów. Ich uczniowie pozostaną w nich, aż do zakończenia edukacji w 2019 roku. Do nowych szkół zostanie przeniesiona część uczniów z dotąd istniejących podstawówek, ale będzie się to odbywać całymi klasami, aby dzieci w jak najmniejszym stopniu odczuły zmiany.

Zmiany obciążą natomiast budżet Płońska, który będzie musiał udźwignąć koszty przystosowania dzisiejszych gimnazjów do potrzeb najmłodszych dzieci. Nie będzie więc ani taniej, ani oszczędniej, jak powiedział w rozmowie z Telewizją Mazovia burmistrz Płońska, Andrzej Pietrasik.

Dziękujemy że nas odwiedziłeś/aś. Jeśli spodobał Ci się ten materiał, udostępnij go swoim znajomym. Śledź nas również i bierz udział w dyskusji w mediach społecznościowych.