Baboszewo po raz pierwszy, było organizatorem Festiwalu Pieśni i Tańca „Polska Niepodległa”. Na scenie przed halą sportowo-widowiskową zaprezentowali się soliści i zespoły w różnych kategoriach wiekowych. Wykonawcy sięgnęli zarówno po piosenki przedwojenne, żołnierskie jak i te śpiewane często przy ognisku.

W gronie najmłodszych, czyli dzieci od 9 do 12 roku życia, triumfowała Wiktoria Zajączkowska przed Jakubem Mosiądzem i Franciszkiem Świejkowskim. Najlepszy pośród grupy 12-15 latków był Adam Gruda. Kolejne miejsca zajęły Zuzanna Rapusta i Karolina Wiśniewska. Jury konkursu w kategorii 16-21-latków pierwszą nagrodę przyznało Martynie Małeckiej. Kolejne miejsce zajęli: Filip Melzacki i Alicja Krajewska.

Wśród zespołów pierwsza nagroda przypadła chórowi dziecięcemu „Echo”. Drugie miejsce dla grupy „Wesołe Nutki”, a trzecie dla zespołu „Stróżewiacy”. Dodatkowo dyrektor artystyczny festiwalu przyznał nagrodę specjalną sześciolatkom z przedszkola w Baboszewie.
Tekst i foto: J.P.
Dziękujemy że nas odwiedziłeś/aś. Jeśli spodobał Ci się ten materiał, udostępnij go swoim znajomym. Śledź nas również i bierz udział w dyskusji w mediach społecznościowych.