Porywisty wiatr i burze okazały się w wielu miejscach powiatu ciechanowskiego i płońskiego bardzo groźne o czym przekonali się zwłaszcza mieszkańcy małych miejscowości. Pozrywane dachy i linie energetyczne czy powyrywane drzewa były częstymi obrazkami poranka 26 kwietnia.
W powiecie płońskim szczególne spustoszenie natura sprawiła w gm. Raciąż. W aż czterech budynkach mieszkalnych w: Kraszewie Podbornym, Kraszewie Falkach oraz w Nowym Komuninie pozrywane zostały dachy. Ochotnicze straże pożarne interweniowały przez cała noc. Straty w zależności od miejsca wahać mogą się od kilku do kilkudziesięciu tys. zł.

Podobnie było we wioskach powiatu ciechanowskiego. W miejscowości Niesłuchy w gm. Sońsk częściowo zerwany dach spadł na zaparkowany przed domem samochód. W miejscowości Wkra gm. Glinojeck na jednym z domów zerwanych zostało ponad 20 m. kw. poszycia dachu. W Kanigówku gm. Ciechanów drzewo przewróciło się na dom, a w samym Ciechanowie na dach budynku Domu Pomocy Społecznej spadł konar drzewa. Prace nad uprzątnięciem połamanych gałęzi na drogach trwały kilka godzin.
J.P.
Fot. OSP: Raciąż, Nasierowo, Sońsk, Koziebrody, Ościsłowo.

 

 

Dziękujemy że nas odwiedziłeś/aś. Jeśli spodobał Ci się ten materiał, udostępnij go swoim znajomym. Śledź nas również i bierz udział w dyskusji w mediach społecznościowych.