Wsparcie dla kreatywnych

Popularyzacja mazowieckich start up’ów oraz wskazanie możliwości ich finansowania to najważniejsze cele konferencji poświęconej środowisku początkujących przedsiębiorców, już po raz drugi zorganizowanej w Płońsku.

W ten sposób Płońsk stał się jednym z 280 miast na świecie uczestniczących w tym wydarzeniu. Nie stało się to przypadkiem. Działa tu bowiem Mazowiecki Park Naukowo Technologiczny, którego zadaniem jest organizowanie środowiska sprzyjającego powstawaniu innowacyjnych przedsięwzięć gospodarczych i społecznych.

Podczas konferencji zaprezentowało się 8 start up’ów, reprezentujących bardzo rózne dziedziny gospodarki. Wzięli w niej udział także przedstawiciele ośrodków naukowych oraz instytucji finansujących.

Dla większości uczestników konferencji bardzo ważna była przede wszystkim możliwość

wymiany doświadczeń i wzajemnego poznania.

100 % – Elżbieta Gąsiorowska, dziekan wydz. Inżynierii i ekonomii PWSZ w Ciechanowie

0.22 – Przyjechaliśmy na dzisiejszą konferencję…

1.02 – rolą przyszłych małych firm.

Władze gminy i powiatu Płońskiego liczą, że pomysły młodych wynalazców szybko zamienią się w realne przedsięwzięcia, które zmienią krajobraz gospodarczy regionu.

Zgodnie z przekonaniem organizatorów i uczestników, że ogranicza nas tylko wyobraźnia, gościem spotkania był Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, przebywający w tym czasie w Brukseli oraz Igor Tasic – propagator Startup Europ Week.

Organizatorem Startup Europe Week Płońsk 2017, oprócz Mazowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego była Fundacja Pracy Narodów, Płońska Izba Gospodarcza i BT Progress.

Dziękujemy że nas odwiedziłeś/aś. Jeśli spodobał Ci się ten materiał, udostępnij go swoim znajomym. Śledź nas również i bierz udział w dyskusji w mediach społecznościowych.