Malarstwo zaangażowane społecznie

Różności Radosława Jastrzębskiego – Wystawa pod takim tytułem otwarta została w galerii Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku.

Na wystawie zobaczyć można prace z różnych okresów twórczości artysty i o różnej tematyce. Największym prezentowanym dziełem jest praca „Rozstrzelanie” ukazująca dramat życia ludzi z marginesu społecznego. Człowiek – sam artysta, jemu najbliżsi i zupełnie obcy jest centralną postacią malarstwa Radosława Jastrzębskiego. Ale człowiek nie tylko jako bohater dramatu życia. Autor nie stroni od ironii, czasem wprost demaskuje współczesną rzeczywistość.

Radosław Jastrzębski miwszka i tworzy w Ostrołęce. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w pracowni malarstwa profesora Leona Tarasewicza oraz pracowni sztuki w przestrzeni publicznej profesora Mirosława Duchowskiego. Laureat i finalista wielu konkursów ma na swoim koncie kilka wystaw indywidualnych oraz udział w kilkunastu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

Wystawę malarstwa Radosława Jastrzębskiego „Varia” można zwiedzać do 14 marca.

Dziękujemy że nas odwiedziłeś/aś. Jeśli spodobał Ci się ten materiał, udostępnij go swoim znajomym. Śledź nas również i bierz udział w dyskusji w mediach społecznościowych.