Prawie 100 tys. pszczół w pięciu ulach, pojawiło się na dachu Urzędu Miasta w Ciechanowie. Pomysł miejscowego ratusza ma służyć ochronie ginących owadów, które zapewniają równowagę w ekosystemie oraz ochronie środowiska. Inicjatywa została zaczerpnięta z innych miast tj. Warszawy, Krakowa czy Bydgoszczy, gdzie podobne pasieki istnieją już od pewnego czasu. Zadowolenia z realizacji tej inicjatywy, nie kryje prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński, który podkreśla, że pszczoły to owady odgrywające ogromną rolę w życiu człowieka i choć jedna pasieka nie rozwiązuje problemu to miasto nie wyklucza powstania kolejnych punktów, gdzie mogłyby się pojawić ule.
Docelowo ilość pszczół w ulach na dachu ma wzrosnąć nawet do 350 tys. Pasieką zajmował się będzie wykwalifikowany pszczelarz. Wytworzony miód ma stać się produktem promującym Ciechanów i przekazywany mieszkańcom.

J.P

Fot. UM Ciechanów

Dziękujemy że nas odwiedziłeś/aś. Jeśli spodobał Ci się ten materiał, udostępnij go swoim znajomym. Śledź nas również i bierz udział w dyskusji w mediach społecznościowych.