Ponad 200 uczestników wzięło udział w czwartej edycji Otwartych Ogólnopolskich Zawodów Spinningowych „Kleń Wkry 2018” w Jońcu. To kolejny rekord tej imprezy i dowód na olbrzymie zainteresowanie zawodami w powiecie płońskim. Jak tłumaczą organizatorzy oprócz dobrej zabawy ideą „Klenia Wkry” jest rozwijanie pasji wędkarstwa na coraz większą skalę.
– Korzystamy z uroków Wkry. Podczas dzisiejszych zawodów zgłoszeni wędkarze łowili na odcinku blisko 30 km, od Sochocina do Borkowa przede wszystkim: klenie, jazie i okonie, za które przyznawane były punkty. Wygrywali ci z największymi okazami – mówił Juliusz Wardzyński sędzia zawodów i przedstawiciel współorganizatora Koła PZW w Nowym Mieście.
Niektórzy z uczestników pojawiają się nad Wkrą od początku rozgrywania zawodów i nie kryją, że z roku na rok rywalizacja stoi na coraz wyższym poziomie.
– Pierwsze spotkanie podczas „Klenia Wkry”, miało luźny charakter, ale z roku na rok widać, że każdemu zależy przynajmniej na poprawieniu wyniku z poprzednich lat – ocenił wędkarz Marcin Wyszkowski.
Wędkarskie zmagania po krótkiej odprawie rozpoczęły się chwilę po godzinie ósmej. Wędkarze na wykazanie się mieli siedem godzin. Warto wspomnieć, że do Jońca i okolic Wkry przyjechali amatorzy wędki z różnych rejonów Polski.
– Wkra charakteryzuje się największym połowem klenia, który na wielu odcinkach jest rybą przeważającą. Staramy się promować wędkarstwo sportowe i otaczającą nas przyrodę, dlatego też wszystkie ryby są mierzone i wypuszczane do rzeki. Nie zapominamy również o nagrodach rzeczowych. Najlepszy zawodnik otrzyma m. in. możliwość udziału w europejskich zawodach Garmin Fishing Series 2018, które odbędą się nad jeziorem Dadaj – powiedział Radosław Witulski, organizator zawodów nad Wkrą.
Najlepszy w tegorocznej edycji okazał się Grzegorz Dębowski. Zwycięzca złowił klenia o długości kleń 51,5 cm. Kolejne miejsca na podium przypadły Bartłomiejowi Dobaczewskiemu, który mógł pochwalić się kleniem 50 cm, oraz okoniami 30 i 22 cm i Piotrowi Gwardii – kleń 50,5 cm. Ponadto najdłuższego okonia o długości: 34 cm złowił Emil Kania, a najdłuższego jazia: 38,2 cm – Piotr Czerwiński.

(Relacja filmowa z zawodów 24 kwietnia 2018, po 20-stej)
Tekst i foto: J.P.

 

 

 

Dziękujemy że nas odwiedziłeś/aś. Jeśli spodobał Ci się ten materiał, udostępnij go swoim znajomym. Śledź nas również i bierz udział w dyskusji w mediach społecznościowych.