Ochotnicza Straż Pożarna w Nowym Sarnowie, była gospodarzem tegorocznego dnia strażaka w gm. Dzierzążnia. Brać strażacka a pośród niej jednostki OSP z: Dzierżążni, Kucic, Podmarszczyna, Kadłubowa, Wierzbicy Pańskiej, Starczewa Wielkiego, czy Nowego Gumina, mogła podsumować ostatnie miesiące i pochwalić się dotychczasowymi dokonaniami, odbierając symboliczne odznaczenia.
Przed dwoma laty jednostka OSP Nowe Sarnowo świętowała 90 – lecie istnienia, ale również w tym roku atmosfera była bardzo podniosła. W niedzielne południe, 6 maja w mundurach imprezę strażacką, zaczęło marszem kilka pokoleń ochotników, na co dzień gotowych służyć pomocą mieszkańcom. Ten wyjątkowy dzień zaczął się od mszy świętej w parafii św. Achacjusza w Skołatowie, gdzie w poprzednim roku m. in. wskutek nawałnicy i przewróconego na plebanię drzewa interweniowali świętujący tego dnia strażacy. Dumni i prezentujący się w szyku ochotnicy, po przemówieniach wójta gminy Witolda Pająka i zaproszonych gości odebrali gratulacje i życzenia udanych akcji w walce z żywiołem i naturą. Łącznie medale za zasługi dla pożarnictwa i odznaki wzorowego strażaka otrzymało 15 osób.
Tekst i foto: J.P


Dziękujemy że nas odwiedziłeś/aś. Jeśli spodobał Ci się ten materiał, udostępnij go swoim znajomym. Śledź nas również i bierz udział w dyskusji w mediach społecznościowych.