Królewo w gm. Joniec już po raz trzeci było gospodarzem „Biegu Królewskiego”, którego głównym celem była charytatywna zbiorówka pieniędzy. Tym razem zbierano środki dla Ewy Cieślak. Zaledwie 16-letnia mieszkanka Królewa od urodzenia jest osobą niepełnosprawną.

Zaledwie po kilku miesiącach stwierdzono u niej dziecięce porażenie mózgowe połączone z padaczką lekooporną. Kosztowne leczenie i wiele codziennych problemów związanych ze zdrowiem oraz brakiem odpowiedniej infrastruktury w niewielkiej miejscowości powodują, że życie Ewy i jej bliskich należy do bardzo trudnych. Na co dzień Ewa jest uczennicą SOSW w Jońcu.

Nastolatka od pierwszego biegu w sobotniej imprezie kibicowała razem z mamą wszystkim uczestnikom. Podczas akcji charytatywnej rywalizacja toczyła się na kilku dystansach. Dla Ewy pobiegli uczniowie klas podstawowych, dorośli oraz chętni w obuwiu na szpilkach. Każdy przed startem wrzucił symboliczną cegiełkę w kwocie 10 zł. Oprócz biegów odbyły się również licytacje, występy Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Jońca i grup dziecięcych z miejscowej szkoły.
Tekst i foto: J.P.

Dziękujemy że nas odwiedziłeś/aś. Jeśli spodobał Ci się ten materiał, udostępnij go swoim znajomym. Śledź nas również i bierz udział w dyskusji w mediach społecznościowych.