Podczas ostatnich obrad sesji Rady Powiatu Płońskiego w czwartek 24 maja, radni podjęli uchwałę „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Powiatu Płońskiego”.
Według planów od 1 lipca czyli momentu gdy usługi przestanie świadczyć PKS Ciechanów, kursy autobusowe na terenie powiatu płońskiego zostaną utrzymane. Podobnie ma być w przypadku komunikacji dalekobieżnej. Przypomnijmy, że cała sytuacja spowodowana jest wycofaniem się spółki Mobilis z końcem czerwca z prowadzenia oddziału PKS w Ciechanowie. Jednym z głównych powodów podawanych opinii publicznej jest trudna sytuacja rynkowa oraz drastycznie zmniejszająca się każdego roku liczba pasażerów. Sytuacja dotyczy powiatów: ciechanowskiego, pułtuskiego i właśnie płońskiego.
Podczas sesji rady powiatu płońskiego zastanawiano się czy można doraźnie pomóc w sfinansowaniu biletów dla dzieci i młodzieży. Po raz kolejny z taką propozycja wyszedł radny Artur Czapliński. Starosta płoński Andrzej Stolpa zwrócił uwagę, że na drodze w tej sprawie stanąć mogą procedury. – W momencie gdybyśmy chcieli wprowadzić darmowe bilety dla uczniów, stracilibyśmy automatycznie możliwość korzystania z dopłat budżetu państwa przeznaczonych na ten cel, choć sam jestem zwolennikiem bezpłatnego transportu publicznego – powiedział Andrzej Stolpa.
Nie ma natomiast jeszcze decyzji co do dworca autobusowego, który został wystawiony na sprzedaż. Starosta na razie bez podawania szczegółów zdradził, że jest pomysł na przejęcie dworca, ale ta kwestia wymaga czasu i dogadania się z miastem z uwagi, iż na razie jest to teren prywatny i nie można nim swobodnie zarządzać.
J.P

Dziękujemy że nas odwiedziłeś/aś. Jeśli spodobał Ci się ten materiał, udostępnij go swoim znajomym. Śledź nas również i bierz udział w dyskusji w mediach społecznościowych.